/Jakie kosmetyki należy wybierać w ciąży?

Jakie kosmetyki należy wybierać w ciąży?

Kobiety, które oczekują dziecka bardzo często obawiają się, że stosowanie nieodpowiednich kosmetyków może wpłynąć niekorzystnie na stan zdrowia maluszka. Jest w tym sporo słuszności, ponieważ popularne kosmetyki nie są pozbawione szkodliwych substancji chemicznych. Wiele z nich, jak parabeny, czy sls-y, bez problemu dostaje się przez barierę skóry do krwi matki, a następnie bezpośrednio do krwi dziecka. Najlepiej w czasie ciąży, ale również karmienia piersią postawić na kosmetyki naturalne do pielęgnacji ciała, przeznaczone dla ciężarnych. Wówczas można mieć pewność, że zawarte w nich składniki nie zaszkodzą dziecku.

Pielęgnacja skóry przyszłej mamy

Poza tym, takie kosmetyki naturalne do pielęgnacji ciała, doskonale dbają o skórę przyszłej mamy. Warto wybierać te nawilżające i ujędrniające. Dzięki nim, można zapomnieć o rozstępach na brzuchu, czy udach i pośladkach. W walce z nimi pomagają naturalne balsamy dostępne u https://www.orientana.pl/produkty/pielegnacja-ciala/balsamy-do-ciala/. Najważniejszym warunkiem jest jednak ich systematyczne stosowanie. Najlepiej dobry balsam wklepywać przynajmniej dwa razy dziennie, masując przy tym obszary narażone na powstawanie rozstępów.

Nie tylko dla kobiet w ciąży

Kosmetyki wcale nie muszą być przeznaczone dla kobiet w ciąży. Większość naturalnych kosmetyków nie zawiera bowiem żadnych szkodliwych substancji. Najważniejsze jest oczywiście czytanie składu na etykiecie opakowania. Poza tym, należy zwracać szczególną uwagę na termin przydatności danego kosmetyku, ponieważ te naturalne znacznie szybciej się przeterminowują. Wynika to z braku substancji konserwujących. Często trzeba je zużyć w ciągu maksymalnie kilku miesięcy.