/Mój mąż chrapie!

Mój mąż chrapie!

Budzisz się w środku nocy, ponieważ słyszysz nadjeżdżający traktor? Nie to nie maszyna rolnicza, to tylko chrapanie Twojej drugiej połówki. Kiedy się niepokoić, a kiedy jest to powód do śmiechu? Po stresującym i męczącym dniu zdarza się, że oddech jest zaburzony. Jeżeli jednak sytuacja się powtarza należy skonsultować to ze specjalistą. Może to być początek bezdechu sennego.

No i co zrobić?

Najlepiej wtedy od razu rozpocząć leczenie. Zaniedbanie takiego stanu może prowadzić do innych bardziej zaawansowanych niewydolności dróg oddechowych. Wtedy konieczne stanie się stosowanie urządzenia wspomagającego. Maska na bezdech senny jest jednym z tych urządzeń. Cpap wspomaga pacjenta w trakcie snu, aby ten w jego trakcie się nie udusił. Żeby zapobiec takiej sytuacji najlepiej od razu w razie wątpliwości udać się do lekarza.

Co to jest CPAP?

CPAP to inaczej mówiąc nowczesna technologia, która skupia się na zmneijszaniu symptopmów chrapania. Znależć można je w hurtowniach medycznych pod postacią aparatów. Dane urządzenia zakłada się na noc i wspomaga proces oddychania. Jest proste w użyciu. W przodu mieści się specjalna maska. Podtrzymywana jest ona za pomocą specjalnych zaczepów. Wygodna i prosta w użyciu.